Tenis Stołowy

Tenis Stołowy jest kolejnym wyborem młodzieży z Więckowice na spędzanie wolnego czasu. Od wielu lat grają pod opieką pana Tomasza Kozynackiego – instruktora, dla którego tenis jest życiową pasją. Zainteresowania sportowe, osiągnięcia w znanych krakowskich klubach czy uprawnienia sędziowskie są dodatkowymi atutami trenera.

Grupa młodzieży i dorosłych ćwiczy kilka godzin tygodniowo. Od 5 lat w Więckowicach systematycznie organizowane są turnieje. Stało się już tradycją, że przy tenisowym stole spotykają się reprezentacje świetlic środowiskowych (podczas Turnieju Mikołajkowego), dzieci i młodzież z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów (Turniej o Puchar z Zajączkiem), a zimą dorośli (Puchar z Bałwankiem). Mieliśmy też tenisowe turnieje o Puchar Sołtysa Więckowic. Na przełomie maja i czerwca nasza reprezentacja bierze udział w zawodach tenisa stołowego organizowanych przez klub sportowy Jadwiga jako Parafiada Archidiecezji Krakowskiej, z której zawsze wracamy z medalami.

Sekcja dysponuje 4 stołami tenisowymi. Na każde zawody przygotowujemy okolicznościowe dyplomy dla każdego uczestnika, rozdajemy medale, czekoladowe zające lub Mikołaje. Najlepsze reprezentacje szkół i świetlic wracają z pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Turnieje organizowane są przez członków Stowarzyszenia przy wsparciu instruktora-pedagoga świetlicy środowiskowej i trenera. Finansowe wsparcie Urzędu Gminy Zabierzów jest znaczną pomocą dla Stowarzyszenia.

Treningi odbywają się w poniedziałki o godzinie 17:00.
Koszt udziału: 20zł/mies.